Bitmain, największa na świecie firma produkująca sprzęt do wydobywania bitcoinów ( BTC ) , odracza zamówienia na produkty z powodu trwających konfliktów wewnętrznych . Bitmain opóźni swoje zamówienia Antminera z czerwca i lipca 2020 roku o co najmniej dwa lub trzy miesiące z powodu „zewnętrznych zakłóceń w działalności firmy”. Zgodnie z zapowiedzią zamówienia zostaną przesunięte na wrzesień lub październik 2020 „najwcześniej”.

Jednak to nie musi być prawdą

Niektórzy eksperci z branży są przekonani, że opóźnienie jest spowodowane wewnętrznymi problemami w firmie. Mianowicie chodzi o konflikt pomiędzy dwoma ,,ojcami” Bitmain – obalonym Micree Ketuanem Zhanem i obecnym dyrektorem generalnym Jihan Wu. W październiku 2019 roku, największy udziałowiec Bitmain, Zhan, został zwolniony przez Wu. Następnie Zhan podjął kroki prawne, starając się odzyskać kontrolę nad Bitmain i publicznie sprzeciwiał się zwolnieniom w firmie.

Zhan oskarżył Jihana Wu o kradzież 10.000 tysięcy Antminerów

Współzałożyciel Bitmain oskarżył Wu o „nielegalne” przeniesienie 10 000 urządzeń sprzętowych do kopalni należącej do firmy w Mongolii.  Raporty regionalne podają, że 10.000 wartych miliony Antminerów zaginęło lub zostało „nielegalnie przeniesionych” z kopalni Bitmain w Mongolii. Były to przede wszystkim takie koparki jak : S9 Hydro, S15, T15, S17 Pro, S17, T17 i model prototypowy. W grę wchodzi nie tylko własny sprzęt firmy Bitmain, ale także sprzęt należący do klientów, którzy decydują się na obsługę i hosting swojego sprzętu górniczego na farmach górniczych producenta.

Cała saga problemów w firmie

Oprócz problemów z przywództwem w Bitmain Technologies, raporty pokazują również, że istnieją  problemy z wieloma wysokimi rangą menedżerami Canaan. Dodatkowo czterech kierowników; Tu Songhua, Kong Jianping, Li Jiaxuan i Sun Qifeng zostało usuniętych z firmy.

Bitamain wiele traci tworząc kolejne konflikty i spory wewnętrzne, konkurencja tylko czeka na kolejne potknięcia giganta i nie śpi. Ebang niedawno złożył wniosek o IPO w USA, a Microbt przejmuje duży udział w rynku.