Przemysł rozrywkowy w Korei Południowej dąży do przejęcia tamtejszych NFT i metaverse, a wielkie korporacje planują stworzyć innowacyjne technologie, które pozwolą stać się gwiazdom K-POPu jeszcze popularniejszymi. 

Cube Entertainment to jedna z najnowszych agencji promujących i współpracujących z gwiazdami koreańskiego popu. To między innymi oni zobowiązali się do wydania NFT z artystami. Dyrektor generalny Cube, Ahn Woo-Hyung, powiedział: „Naprawdę nie ma górnego limitu inwestycji Cube, ponieważ mamy poczucie, że artyści i członkowie Cube powinni odgrywać rolę w tworzeniu nowych doświadczeń i nowej wartości w tej dziedzinie”. Firma utworzyła specjalny zespół do opracowywania NFT, pracy w metaversum oraz do tworzenia nowej i innowacyjnej technologii. 

Ahn stwierdził również, że odbiorcy nie kupują tylko muzyki, ale angażują się w całe życie artystów i łakną całej K-kultury. Połączenie tej kultury i metaverse ma dać fanom nowy rodzaj doświadczeń i zapewnić nieznany dotąd kontakt z ich ulubieńcami.

Oczywiście Cube nie jest jedyną firmą, która chce przeniesienia realnego zainteresowania zespołami i indywidualnymi artystami do cyfrowej, zdecentralizowanej rzeczywistości. I choć mają w planach nowe rozwiązania, których będą się uczyły obie strony, Areum Jeong, która wykłada koreańską kulturę na Sichuan University-Pittsburgh Institute, przewiduje, że tak skoordynowana społeczność zaraz zacznie się tego uczyć i przekazywać sobie wzajemnie tę wiedzę na przykład w postaci samouczków na portalach społecznościowych, tak że jeszcze mocniej wpłynie to na popularność artystów, ale i na zżycie się fanów.

Czy przeniesienie artystów i ich muzyki w świat metaversum to właśnie przyszłość kultury? Pewnie wkrótce się tego dowiemy.