Dokładnie o 80% poszedł do góry kurs kryptowaluty – mema i to w dwie godziny! Wszystko za sprawą jednego tweeta zachęcającego do kupna.

Kilka minut po 6 rano w czwartek na koncie twitterowym „WSB Chairman” pojawił się wpis: „Has Doge ever been to a dollar?” (Czy Doge kosztował kiedykolwiek dolara?). W tym czasie za jednego Dogecoina płacono niecałe 0,008 USD, a dwie godziny później kurs sięgał już 0,014 USD. Robiąca w tym tygodniu furorę na finansowych rynkach akcja #wallstreetbets przeniosła się na rynek kryptowalut.

Obecnie DOGE znajduje się na dziesiątym miejscu w rankingu wartości krypytowalut. Jej kapitalizacja przekracza już 7,2 miliarda dolarów, a w ciągu ostatniej doby łączna kwota zakupów i sprzedaży dogecoin wyniosła prawie 36 miliardów dolarów. Na rynku znajduje się 639 miliardów dogecoinów.

Niektórzy doszukują się także wsparcia w jednym z wpisów Elona Muska. Miliarder aktywnie komentował wszystkie ostatnie działania Reddita. Teraz na swoim profilu udostępnił także bardzo wymowny tweet, nawiązując do wzrostów DOGE. Z resztą Elon Musk ma sporo wspólnego z kryptowalutami. Dzisiaj jednym wpisem wpłynął także na kurs Bitcoina..