Czy nadal warto kopać kryptowaluty?

Według ekspertów jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas kalkulacji ROI w przypadku kopania kryptowalut. Nie można powiedzieć o czynnikach, że jeden lub drugi są bardziej ważne, nie w tym przypadku. Każdy jest równie ważny, co zamierzamy udowodnić poniżej…

Jedyna poprawna strategia, którą popieramy oraz którą staramy się propagować wśród naszych klientów, to taka, która pozwoli na ograniczenie ryzyka do minimum, a więc…

Pierwszym krokiem jest wybór i analiza fundamentalna waluty, której blockchain zamierzamy wspierać za pomocą naszej maszyny. Jeśli nie mamy określonej waluty i interesuje nas wyłącznie zarobek tu i teraz, należy skupić się na zaufanych producentach tj. Bitmain czy Innosilicon. W obawie przed  pojawieniem się nowych urządzeń, innych producentów należy wówczas zakupić maszynę, która dopiero wchodzi na rynek.

Następnie należy zweryfikować cenę energii, którą obecnie posiadamy. Możemy również umieścić maszynę w tzw. kolokacji. Poprzez kolokowanie maszyny, otrzymujemy stały nadzór techniczny 24/7, ubezpieczenie, własny VPN oraz wiele innych przydatnych usług.

Kolejny krok, to dobór odpowiedniej maszyny, pod względem zużycia energii, mocy całkowitej, jakości podzespołów oraz dostępności u producenta. Hardware Mining Tech, które obecnie wyróżniamy, to ASIC, GPU i FPGA. Te ostatnie to zupełna nowość. Są to maszyny, które podobnie jak GPU posiadają możliwość zmiany algorytmu, co w przypadku maszyn ASIC jest niemożliwe.

Istnieje kilka możliwości zwiększenia efektywności maszyn, tj. chłodzenie cieczą czy odbiór ciepła z urządzeń, które dodatkowo może zostać przetransportowane do CO czy CWU w domu lub firmie. Pozwoli to na oszczędność, które przekłada się na krótszy czas zwrotu inwestycji.

Ponadto, dodatkowym czynnikiem, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze wydane na energię elektryczną, są panele fotowoltaiczne czy turbina wiatrowa. OZE już w tej chwili jest wykorzystywane w 75% do wydobycia Bitcoinów.

Wydobywanie Bitcoin w chwili obecnej nie jest opodatkowane. Jedynie wymiana na walutę fiducjarną np. Polski Złoty, równa się z występowaniem obowiązku podatkowego, wynikającego z ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Nasza firma wyszła naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów poprzez usługi, które dla Państwa świadczymy.

  • Dystrybucja maszyn,
  • Transfer ciepła,
  • Hosting maszyn,
  • Naprawa maszyn,
  • Optymalizacja maszyn,
  • Wymiana kryptowalut,

Naszym nadrzędnym celem, jest zapewnienie najwyższej jakości obsługi oraz dostarczenie kompleksowych rozwiązań dla naszych klientów.

Michał Stryjewski,
CEO,
UNLIMITED.