Każdego ranka na UPbit (największej giełdzie kryptowalut w Korei Południowej) ma miejsce krótki dziwny wzrost cen losowych altcoinów. 

UPbit jest giełdą z bazą użytkowników 8,9 miliona, która w pewnym momencie obsługiwała aż 80% całkowitego wolumenu handlu kryptowalutami w kraju. Każdego dnia użytkownicy widzą dramatyczną zmienność cen różnych altcoinów, gdy zegar wybije 9 rano czasu koreańskiego.

Zjawisko nazywane „obiecanym czasem” wzbudza wielkie zainteresowanie. Internauci dyskutują na ten temat i próbują odgadnąć, która kryptowaluta zaliczy skok w górę następnego ranka. Można porównać te spekulacje do wyścigów konnych, ponieważ inwestorzy szukający krótkoterminowych zysków chętnie obserwują to zjawisko.

Pojawiły się różne teorie próbujące wytłumaczyć ten fenomen.

Niektórzy twierdzą, że sytuacja jest zjawiskiem naturalnym  – gdy tłumy osób dojeżdżających do pracy wyposażone w aplikację mobilną UPbit zaczynają handlować wraz z początkiem ich dnia roboczego, powodują ogólny wzrost cen tokenów.

Inni wskazują, że o 9 rano otwiera się lokalna giełda, co może spowodować nagły skok na rynek kryptowalut. Jednak to nie wyjaśnia, dlaczego zmienność cen ma miejsce tylko w przypadku kilku kryptowalut naraz, a nie w przypadku innych.

Żadna z tych teorii nie tłumaczy, dlaczego zjawisko można zaobserwować również w weekendy, kiedy giełda jest zamknięta.