W ankiecie przeprowadzonej przez dostawcę usług kryptograficznych i portfela Crypto.com ankietowano 2020 Australijczyków w wieku 18-59 lat. Spośród osób, które korzystały z kryptowalut w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 26% odpowiedziało, że rozważyłoby podarowanie jakiejś sumy najbliższym lub zakup prezentów związanych z kryptowalutami na Boże Narodzenie.

Ponad połowa, czyli 53% osób ankietowanych, stwierdziło, że ​​rozważa zakup aktywów kryptograficznych, takich jak Bitcoin (BTC) lub Ethereum (ETH) dla swoich bliskich w ramach prezentu świątecznego.

Badanie wykazało również, że krypto produkty, takie jak tematyczne skarpetki czy bluzy, mogą być popularnymi podarunkami w te święta, ponieważ 43% osób planujących zakup prezentów kryptocentrycznych stwierdziło, że poszukuje takie przedmioty.

Około 42% przyznaje się, że myśli o zakupie kuponów na monety, a 35% ankietowanych rozważa zakup książek o kryptowalutach. Około jedna trzecia głosujących stwierdziła, że ​​zastanawia się nad prezentem, jakim byłby niewymienny token (NFT).