Fort Worth to piąte co do wielkości miasto w Teksasie. Przez wiele lat nie było w nim nic specjalnego, aczkolwiek teraz sytuacja uległa znaczącej zmianie. Miasto to bowiem postanowiło, że rozpocznie kopanie kryptowalut. 

Krok ten został zatwierdzony przez radę, dlatego będzie to pierwsze takie miasto w całych Stanach Zjednoczonych. Wedle oświadczenie będzie ono współpracowało z Texas Blockchain Council. Gdzie będą znajdować się trzy platformy Bitmain S9? Znajdzie się dla nich miejsce w przygotowanym, klimatyzowanym pomieszczeniu w Centrum Danych Działu Rozwiązań Informatycznych. Na temat całego wydarzenia wypowiedział się sam burmistrz, jakim jest Mattie Parker. “Te małe, ale potężne maszyny oznaczają większe zaangażowanie Fort Worth, aby stać się wiodącym ośrodkiem technologii i innowacji”.

Miasto ma w planach nieco poeksperymentować odnośnie procesu kopania Bitcoina. Po sześciu miesiącach projekt zostanie poddany rzetelnej ocenie, aby rada mogła zdecydować, jakie dalsze działania podjąć w tej dziedzinie.