Systemy QNAP hakowane na masową skalę

Obecnie przeżywamy ogromne zainteresowanie kopaniem kryptowaluty, do czego służą karty graficzne wykupywane przez wirtualnych górników. Niektórzy producenci starają się nawet sprostać temu zapotrzebowaniu przywracając do życia starsze układy graficzne – GeForce GTX 1050 Ti czy dedykowaną górnikom specjalną wersję GeForce GTX 1060. Najnowszy przykład to Palit CMP 30HX czyli GTX 1660 dla górników, który tak jak przytoczony przed chwilą model nie posiada złączy wyświetlania i nie można go używać do gier. Sytuacja jest niekorzystna, zwłaszcza gdy do akcji wkroczą hakerzy. Zgodnie z dostępną informacją wykorzystują oni luki w systemach QNAP instalując na nich złośliwe oprogramowanie służące do kopania kryptowalut. Naukowcy z 360Netlab ostrzegają przed falą ataków złośliwego oprogramowania cryptominer skierowanego przeciwko użytkownikom urządzeń pamięci masowej NAS firmy QNAP. Napastnicy wykorzystują luki umożliwiające nieautoryzowane zdalne wykonywanie poleceń (CVE-2020-2506 i CVE-2020-2507).

Bitcoin szybko przekroczy 100 000 USD

Analityk PlanB uważa, że cena BTC przekroczy poziom 100 000 USD przewidywany przez jego oryginalny model S2F. Potem kurs wzrośnie do 288 000 USD, co jest docelową ceną w jego zmodyfikowanej prognozie. Zasugerował że, jest zbyt wcześnie na pęknięcie bańki na BTC. Ta trwa dopiero 3,5 miesiąca. Model S2F porównuje ilość danego aktywa w obiegu podzieloną przez ilość wyprodukowaną każdego roku. Jest tradycyjnie używany do analizy rzeczywistej wartości metali szlachetnych, takich jak złoto i srebro.

Przed nami większa korekta BTC

Tone Vays, weteran Wall Street i analityk kryptowalut powiedział, że Bitcoin szykuje się na większą korektę. Jako, że Bitcoin zdołał odzyskać bycze momentum, Vays uważa, że kryptowaluta będzie gotowa do nakreślenia nowego rekordowego rekordu cenowego powyżej 72 000 USD w nadchodzących tygodniach. Vays spodziewa się, że po wzrostach inwestorzy BTC będą masowo realizować zyski, a to oznaczałoby korektę.

źródła : bitcoin.pl, comparic.pl, ithardware.pl