VISA rusza z płatnościami w krypto

Wystawca kart płatniczych poinformował w poniedziałek, że pozwoli na wykorzystanie kryptowaluty USD Coin do rozliczania transakcji w swojej sieci płatniczej. To najnowszy sygnał rosnącej akceptacji walut cyfrowych przez główny nurt branży finansowej.

Visa uruchomiła program pilotażowy z platformą płatności i kryptowalut Crypto.com i planuje zaoferować tę opcję większej liczbie partnerów jeszcze w tym roku. USD Coin to kryptowaluta, której wartość jest powiązana bezpośrednio z dolarem amerykańskim. Ruch operatora kart płatniczych następuje w momencie, gdy główne firmy finansowe, w tym BNY Mellon, BlackRock i Mastercard, dopuściły rozliczenia kryptowalutami, eliminując konieczność ich uprzedniej konwersji na tradycyjne środki płatnicze.

Kopanie kryptowalut na konsolach jest możliwe

Górnicy nieustannie poszukują nowych sposobów pozyskiwania kryptowalut, a najnowszym osiągnięciem w tym temacie, choć niezbyt wydajnym, jest kopanie Bitcoinów na… konsolce Nintendo Game Boy

Nintendo Game Boy posiada procesor Sharp LR35902 z częstotliwością 4,19 MHz i choć wydaje się to absurdem, ktoś sprawdził, czy da się na konsolce wydobywać Bitcoiny. Nintendo Game Boy został wydany po raz pierwszy w 1989 roku i można go rozpatrywać w kategorii konsolowego zabytku. Wygląda jednak na to, że urządzenie wciąż jest w fazie aktywnego rozwoju, choć niekoniecznie w kategorii gier. Ktoś wpadł na dziwaczny pomysł sprawdzenia, czy to przenośne urządzenie jest w stanie kopać Bitcoiny. Modder użył płytki Raspberry Pi Pico, która działała jako złącze między komputerem a GameBoyem. Sama konsola ze względu na swój wiek oczywiście nie obsługuje żadnego protokołu sieci bezprzewodowej, dlatego konieczne było podłączenie jej przez złącze szeregowe SPI. Komputer wysyła instrukcje do konsoli, która następnie dokonuje obliczeń i zwraca wyniki.

Auta Tesla za BTC! 

Elon Musk, CEO Tesli, sprzyja byczym nastrojom. W środę na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, ogłosił że Tesla będzie oferowała swoje produkty w zamian za Bitcoiny. Ponadto nie będzie konwertowała ich na tradycyjne waluty. Jedynym problemem na chwile obecną jest fakt, że możliwość ta przysługuje jedynie osobom zamieszkującym Stany Zjednoczone. Oczekuje się jednak, że kupujący z innych krajów otrzymają taką możliwość jeszcze w tym roku.

Według Bitcointreasuries.org, Tesla posiada obecnie około 48000 BTC., a liczba ta najpewniej wzrośnie, gdy pierwsi klienci skorzystają z usług Tesli.

Pamiętajmy, że Elon Musk od dłuższego czasu mocno wspiera kryptowalutowe szaleństwo. Poza działaniami w sferze biznesowej, przedsiębiorca lubi także wspominać o Bitcoinie i DOGE na Twitterze. Momenty te bardzo często wpływają na cenę kryptowalut. Ostatnim razem, gdy Elon Musk zmienił opis swojego konta na Twitterze na „Bitcoin”, cena najpopularniejszej kryptowaluty poszybowała o ponad 20% w ciągu zaledwie 24 godzin.

źródła : pulsbiznesu.pl, bitcoin.pl, ithardware.pl