Kopanie ETH bardziej opłacalne niż BTC

Ilość mocy obliczeniowej w sieci Ethereum jest obecnie na poziomie nowego ATH. Według danych firmy Glassnode, w dniu 6 października hashrate w sieci Ethereum osiągnął rekordowy poziom ponad 250 TH/s. Oznacza to wzrost o 80% od początku roku. Wg. Glassnode, do wzrostu hashrate’u przyczynił się głównie boom na zdecentralizowane finanse (DeFi).Dane z F2Pool pokazują, że kopanie Ethereum (ETH) jest obecnie nawet trzy razy bardziej opłacalne niż Bitcoina (BTC).

Na jakie giełdy przerzucili się użytkownicy BitMex

Ponad 45 000 bitcoinów zostało wycofanych z BitMex, odkąd CFTC postawiła zarzuty giełdzie i jej bezpośredniemu kierownictwu. 1 października przyniósł dwa druzgocące ciosy dla BitMex. Po pierwsze, CFTC i DOJ wniosły oskarżenia przeciwko giełdzie. Wkrótce potem jej założyciele (w tym CEO Arthur Hayes) zostali postawieni w stan oskarżenia. Rynek zareagował na tę wiadomość gwałtownym spadkiem wielu największych aktywów cyfrowych. W mniej niż 48 godzin po postawieniu zarzutów BitMEX, wypływy netto z giełdy przekroczyły 45 000 bitcoinów. Tymczasem Gemini i Binance wydają się być największymi beneficjentami tych odpływów, za którymi idą OKEx i Huobi. Na cztery wymienione wyżej giełdy kryptowalut trafiło już ponad 20 000 BTC.

Kolejna giełda na czerwonej liście KNF

W środę na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały dwie spółki z Torunia BTCDuke oraz Tygrysia Maska – poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego. Spółki prowadzą giełdę kryptowalut. Chodzi o nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

źródła : bitcoin.pl , bithub.pl, businessinsider.com