Kapitalizacja rynkowa kryptowalut osiągnęła rekordowy poziom

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut osiągnęła w poniedziałek rekordowy poziom 2 bilionów dolarów. Zyski z cyfrowego pieniądza w ciągu ostatnich kilku miesięcy przyciągnęły wzrok zarówno ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych. Rynek krypto jest już większy niż cały system bankowy w USA. Analitycy twierdzą, że dopóki bitcoin pozostanie powyżej 53 tys. dol., będzie w stanie utrzymać swoją kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dol.. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła o 1,3 procent do 2103 dol.. Kapitalizacja ETH wyniosła w poniedziałek 244 mld dol.

Top 3 kart graficznych do kopania krypto weług PC Wolrld

 1. NVIDIA GeForce 3060 Ti to prawdziwa bestia wśród kart graficznych do kopania kryptowalut. Do tego doskonale się do gier w 1080p. Powstała przy wykorzystaniu architektury Ampere, bije na głowę RTX 2080 Super pod względem wydajności w 1080p i 1440p. Nie zdobędzie nagrody za najszybszą szybkość kopania, ale zapewnia gwarantowany dochód przy relatywnie niskich kosztach energii elektrycznej.
 • Szybkość kopania: 60 MH/s
 • Pamięć: 8GB GDDR6 VRAM
 • Liczba rdzeni: 4864 CUDA
 • Zapotrzebowanie na moc: 200 W

2. AMD wykonała duży krok do przodu, wprowadzając procesory graficzne RDNA. AMD Radeon RX 5700 XT to właśnie jedna z kart, korzystających z tego rozwiązania. Do jej powstania wykorzystano proces technologiczny 7 nm, przy którym nawet Radeony wyglądają na zasobożerne. I choć RX 5700 XT nie jest flagowcem AMD, to pod kątem kopania kryptowalut zajmuje jedno z czołowych miejsc. Do tego może posłużyć do wydajnej zabawy w 1440p – i to na poziomie RTX 3060 Ti – choć nie ma tu rozwiązań jak w kartach stricte gamingowycvh, np. DLSS 2.0 czy ray tracing.

 • Szybkość kopania: 54 MH/s
 • Pamięć: 8GB GGDR6 VRAM
 • Zapotrzebowanie na moc: 225W

3. NVIDIA GeForce RTX 3090 to karta z imponującą szybkością kopania, a ogólnie – klasa sama w sobie. Sprawdza się doskonale w grach, a jeśli wierzyć producentowi – potrafi obsłużyć nawet 8K! „Zieloni” pokazali tym modelem, na co ich stać. Dla graczy jest tu DLSS 2.0 i 2.1, a także inne zwiększające komfort zabawy technologie. Dedykowane rdzenie Tensor kierują SI renderującą grafikę w czasie rzeczywistym, co przekłada się na podniesienie ilości fps. A jeśli chodzi o kopanie… Mamy tu 24GB pamięci GDDR6X VRAM i 10 496 rdzeni CUDA. Można wykopać trzycyfrową ilość kryptowaluty, ale… poczujesz to w rachunkach za prąd.

 • Szybkość kopania: 121 MH/s
 • Pamięć: 24GB GDDR6X VRAM
 • Liczba rdzeni: 10 496
 • Zapotrzebowanie na moc: 350 W

Snoop Dogg emituje NFT

W piątek legendarny raper wypuścił swoją pierwszą kolekcję niewymienialnych tokenów (NFT) zatytułowaną „A Journey with the Dogg”. Kolekcja łączy w sobie osobiste wspomnienia artysty ze sztuką inspirowaną NFT. Zawiera również nową piosenkę „NFT”, inspirowaną tokenami. Składa się w sumie z ośmiu elementów, które są dostępne tylko w ograniczonych ilościach.

Przypomnijmy, że NFT wykorzystują technologię kryptograficzną do przypisywania unikalnych kodów identyfikacyjnych i metadanych do zasobów cyfrowych, takich jak obrazy, e-karty kolekcjonerskie czy piosenki, zasadniczo zapewniając cyfrowe certyfikaty własności.

Właściciele mają możliwość handlu lub odsprzedaży swoich NFT za pomocą platform takich jak Crypto.com. To na niej zadebiutowała właśnie cyfrowa kolekcja sztuki Snoop Dogga.

źródła : businessinsider.com, pcworld.pl, bitcoin.pl