Mastercard oraz Visa coraz bardziej otwarte na krypto!

Dwie najbardziej znaczące platformy płatnicze – Visa oraz Mastercard ogłosiły w bierzącym tygodniu swoje stanowiska w sprawie aktywów cyfrowych i kryptowalut. Visa potwierdziła swoje relacje z firmami kryptowalutowymi, mowa o : Coinbase, Fold i Anchorage. W międzyczasie Mastercard stwierdziło, że rozszerzy ofertę dot. kart kryptowalutowych, zaczynając od kooperacji z firmą płatniczą Wirex.

Dzisiaj Mastercard ogłosił rozszerzenie swojego programu #cryptocurrency. To posunięcie ułatwia partnerom wprowadzanie bezpiecznych, zgodnych kart płatniczych na rynek oraz ułatwia konsumentom przechowywanie i aktywowanie kryptowalut”

  • zauważa gigant rynku płatności.

Mastercard złożyło już ponad 80 patentów dot. blockchaina, a Visa ponad 24, z czego jeden dotyczył emisji waluty cyfrowej, która mogłaby działań na bazie Ethereum. W międzyczasie Mastercard złożyło zaś patent, który może zostać wykorzystany do tworzenia nowych łańcuchów bloków z obsługą wielu walut.

Amerykańskie banki będą przechowywać kryptowaluty

Dnia 22 lipca Jonathan Gould, starszy radca prawny biura kontroli waluty (OCC) wydał publiczne pismo, w którym zezwolił bankom krajowym na świadczenie usług przechowywania kryptowalut.

Urząd ochrony konkurencji i konsumentów uznał, iż rynki finansowe szybko rozwijają się pod kątem technologicznym. Co sprawie, że banki oraz dostawcy innych technologii zmuszeni są do wprowadzania innowacyinych sposobów oferowania przez nich usług. Wydarzenie to ma bardzo duże znaczenie dla branży kryptowalut z uwagi na to, że dotychczas depozyty były przechowywane przez prywatne giełdy kryptowalutowe takie jak Coinbase. W większości przypadków potrzebowały one licencji udzielanej przez państwo na przechowywanie aktywów należących do dużych korporacji.

Informacje zawarte w dokumencie wskazują również, że banki krajowe mają możliwość świadczenia usług bankowych na rzecz firm specjalizujących się w dowolnych branżach, także tych związanych z kryptowalutami. Warunkiem jest działanie firm zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nadchodzi ETH 2.0

Gigant inteligentnych kontraktów ponownie znalazł się w centrum uwagi po tym, jak Fundacja Ethereum ogłosiła oficjalne uruchomienie sieci testowej ETH 2.0.

Medalla – najnowsza sieć testowa zorientowana na użytkownika końcowego, zostanie otwarta Jjuż 4 sierpnia. Kluczowym aspektem nowej sieci jest usprawnienie mechanizmów stakingu przed spekulowanym uruchomieniem ETH 2.0 już na koniec bieżącego roku.

Uczestnicy rynku z entuzjazmem przyjęli pozytywne wiadomości płynące z Fundacji Ethereum. Gdy zlecenia kupna zaczęły się kumulować, druga co do wielkości moneta cyfrowa pod względem kapitalizacji rynkowej ,podskoczyła aż o prawie 11% osiągając 5-miesięczny rekord wynoszący 271 USD

źródła : comparic,bitcoin.pl,hithub.pl