Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zwrócił uwagę na pewne niebezpieczeństwa i pułapki związane z lewarowanym handlem Dogecoinem, chwaląc twitta, opublikowanego przez użytkownika Mishaboara.

Mishaboar zwrócił uwagę na to, że niektórzy posiadacze kryptowaluty memowej zaczęli prosić o pomoc po likwidacji ich kont depozytowych. Z tego powodu podkreślił, iż ważne jest, aby edukować ludzi na temat wysoce ryzykownego handlu lewarowanego, porównując go do dolewania benzyny do ognia.

Napisał również o nowicjuszach, którzy nie powinni dać się zwieść myśleniu, że „hazard” jest integralną częścią krypto. Według niego tylko doświadczeni inwestorzy mogą próbować swoich sił w handlu z depozytem zabezpieczającym, lecz wciąż jest to ryzykowne, ponieważ stawiają czoła dużym graczom instytucjonalnym. Ponadto rynek kryptowalut podatny jest na manipulacje, gdyż w dużej mierze nie jest uregulowany.

Musk dodatkowo zachęcił swoich followersów do opuszczenia scentralizowanych giełd, aby sami mogli kontrolować prywatne klucze.