Znana na całym świecie Paris Hilton – córka giganta na rynku hotelowym sprzedała własny token kolekcjonerski za równowartość 40 ETH. Zebrane środki przeznaczyła na rzecz ograniazacji charytatywnych.

Paris Hilton Z pomocą filantropijnej platformy Cryptograph wkroczyła do świata blockchaina. Celebrytka postanowiła uwiecznić wizerunek swojego kota na blockchainie. Jej token kolekcjonerski trafił na aukcję kilka dni temu. Nabywca chowający się pod nazwą Adirolls zapłacił za niego aż 40 ETH. Ta suma patrząc na obecny kurs Ethera w wysokości około 430,99 USD daje 17 239,6 USD. Środki ze sprzedaży gwiazda przekazała na rzecz trzech organizacji charytatywnych: LA Food Bank, Meals On Wheels oraz BB4Homeless.

Na platformie Cryptograph możemy znaleźć wirtualne dzieła wielu innych osobowości ze świata mediów. Kupiec tokena NFT od Paris Hilton posiada w swoim portfelu również rysunek Vlada Zamfira z Fundacji Ethereum czy Rogera Ver często określanego mianem Bitcoinowego Jezusa.

Nowe hobby XXI wieku?

Mimo iż wiele osób nie rozumie fenomenu tokenów NFT, dla kolekcjonerów zdobycie takiej unikalnej pamiątki to nie lada gratka. Hobby to z impetem wkracza w erę cyfrową!

Jose Delbo znany na całym świecie ilustrator również wkroczył do wirtualnej przestrzeni. Jego rysunki można znaleźć chociażby w serii Wonder Women wydanej przez DC Comics w latach 1976-1981 jak i komiksach Marvela nawet tych od 1986 roku. Delbo postanowił stworzyć limitowaną serię cyfrowego komiksu o tematyce koronawirusa, śmierci, a także jedyny w swoim rodzaju rysunek Supermana.

źródło : tokeneo