IRS (Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych) opublikowało w niedawno swój roczny raport dochodzenia karnego (CI). W roku podatkowym 2021 agencja poinformowała, że ​​przejęła kryptowaluty o wartości 3,5 miliarda dolarów. Według najnowszego raportu z dochodzenia karnego liczba ta stanowi 93% wszystkich aktywów przejętych przez organy podatkowe w tym roku.

Najgłośniejszą sprawą kryptograficzną było przejęcie ponad miliarda dolarów w BTC. Sprawa była związana z Silk Road, czarnym rynkiem online i pierwszym nowoczesnym rynkiem darknet zamkniętym przez organy ścigania w 2013 roku.

IRS spodziewał się, że liczba konfiskat kryptowalut wzrośnie jeszcze bardziej w przyszłym roku. W raporcie CI znajdują się również inne ważne dane za rok 2021. W sumie agencja rozpatrzyła 1497 nakazów, z czego ostatecznie skazujących było 89,4%.

Oszustwa podatkowe zajęły najwyższy (ponieważ aż 72%) odsetek całego czasu przeznaczonego na dochodzenia. Wśród nich cyberprzestępstwa – przestępstwa kryptograficzne, kradzież tożsamości i oszustwa korporacyjne.