W brytyjskim transporcie publicznym umieszczono reklamę kryptowaluty Floki Inu (Floki): „Missed DOGE? Get Floki”, zachęcająca do nabycia tokenów. Brytyjska agencja do spraw reklam – Advertising Standards Authority (ASA), bada, czy są one zgodne z przepisami reklamowymi. A jest to szczególnie istotne w  momencie, kiedy mamy do czynienia z falą podejrzanych wydarzeń na rynku kryptowalut.

Reklamodawca twierdzi, że jest ona „czysta prawnie”, co więcej, zawiera informacje o zmienności rynku kryptowalutowego. Kontrowersje wzbudził także fakt, że trudno było znaleźć informacje na temat twórców tego tokenu. To jednak również wyjaśniono mailem wysłanym do BBC, według którego mają oni siedzibę w Gruzji, a najważniejsze informacje zostały udostępnione kluczowym partnerom. Według maila głównym deweloperem Floki jest Jackie Xu, mieszkający w Niderlandach.

Floki jest krpytowalutą stworząną na cześć psa Elona Muska rasy Shiba Inu, którego miliarder nazwał właśnie Floki. Dla użytkowników tej kryptowaluty dostępny jest zarówno token ERC20, jak również token BEP20.